Tacikistan / Villa Projesi

[:tr]*Prekast (GRC) klasik betona göre çok daha yüksek performans değerlerine sahip özel bir beton türüdür. İçerisinde silis kumu, beyaz çimento, su bazlı kimyasal katkılar ve AR (Alkaliye Dayanıklı) elyafla güçlendirilmiş  malzeme bulunmaktadır. Prekast ile binanızın dış cephe görüntüsüne modern görsellik ve çözümler üretebilirsiniz.

*Prekast  kaplanacak binanızın  rölevesi alınarak yapılacak tasarım ve sizin önereceğiniz fikirler doğrultusunda en iyi görsel çözümler mimari ofis  tarafından işlenip 3 boyutlu olarak tarafınıza sunulur.Görselini beğendiğiniz binanıza  prekast uygulama projesi çizilir.

*Binada uygulanacak prekastın montajı için gerekli taşıyıcı sistem analizi Sap2000 hesabına uygun olarak yapılır, montajı uygun olmayan prekastlar için ekstra taşıyıcı çelik konstrüksiyon uygulaması yapılması istenir.Bu esaslar doğrultusunda kalıp yapım aşamasıyla üretim süreci başlar. Prekast için hazırlanan polyester,  ahşap, sac ve silikon kalıplarla beton dökümüne geçilir. Çıkan ürünler sevkiyata hazır hale getirilerek bekletilir.

*Prekast montaj öncesi bina cephesi yatayda ve düşeyde teraziye alınır. Betonarmede oluşan  hatalar verilen kotlar yardımıyla prekastın imalatıyla ortadan kaldırılır. Şantiyeye sevk edilen prekast malzemeler ve montaj ekipmanları ile montaj başlatılır. İmalat ve montaj birlikte devam eder. Montajı tamamlanan parçaların derz yerlerine fitil yerleştirilerek silikon mastik ile ara derzleri doldurulur. Böylelikle dış cephe prekastı boya yapımına hazır hale gelir.[:]